טיפים להצלחה בראיונות עבודה

מה קורה בעצם בראיון עבודה שמכניס את רובינו ללחץ? האם זה הצורך להתקבל לעבודה או משהו הרבה, הרבה יותר בסיסי? אולי זה הרצון העז למצוא חן? להצליח באתגר?ואולי זה עצם המעמד והעובדה שאנחנו “במבחן” בעטיפת צלופן של חוסר וודאות?התשובה, מן הסתם, היא שילוב של כל האפשרויות… 

אז, למה כדאי לשים לב בהכנה לראיון עבודה ובראיון עצמו בכדי לשפר את הסיכויים שלכם להצלחה?

הנה 10 טיפים:

1.הכינו שיעורי בית (שלב א’): בררו כמה שיותר פרטים באינטרנט על החברה, על מוצריה ושירותיה והתאימו את קורות החיים המעוצבים לעבודה .

2.הכינו שיעורי בית (שלב ב’): קיראו היטב את דרישות המשרה אליה זומנתם. נסו להבין בין השורות מהו הפרופיל המדויק מבחינת ניסיון וגם כישורים אישיים.

3.הכינו שיעורי בית (שלב ג’ – למיטיבי לכת בלבד): איספו נתונים ברשתות החברתיות השונות על אופי החברה, עובדיה, וכן, גם על מי שעומד לראיין אתכם.

4.התלבשו בהתאם: לא חובה להגיע בחליפה ועניבה, אבל, כפכפי אצבע ומכנסיים קצרים אינם הולמים את המעמד.

קורות חיים לדוגמא – שיווק
ILS 29.99 Details

קורות חיים לדוגמא – שיווק

פורמט קורות חיים לדוגמא למעצב

קורות חיים של קופאי/ת
ILS 19.99 Details

קורות חיים של קופאי/ת

דוגמת כללים לכתיבת קורות חיים

קורות חיים להייטק
ILS 19.99 Details

קורות חיים להייטק

כתיבת קורות חיים

5.קחו טווח ביטחון וצאו מהבית בזמן. אל תגיעו באיחור, אל תגיעו מוקדם מידי.

6.קיץ, שמש, משקפי שמש? אין בעיה, כל עוד בכניסה למשרד אתם מורידים את משקפי השמש מהראש ושמים בתיק (משקפי שמש על הראש מעבירים מסר שהגעתם לרגע ותיכף תלכו).

7.לפני הכניסה למשרד הציצו במראה, תמיד טוב לבחון שוב שהכל במקום ושהמראה שלכם מסודר ונקי.

8.בראיון ענו ישר ולעניין. אל תנסו להצחיק או להתחכם יותר מידי. לא לכולם יש אותו חוש הומור כמו שלכם, אז למה לקחת סיכונים מיותרים?

9.שפת הגוף מעבירה מסרים לא מילוליים. היו מודעים לשפת הגוף שלכם: שבו זקופים, אל תשלבו ידיים, אל תגזימו בשימוש בידיים תוך כדי דיבור, הישירו מבט למראיין, אל תיכנסו למרחב האישי שלו…

10.חייכו, הביעו התלהבות מהמקצוע שלכם. צרו תחושה חיובית ונעימה.

×